torek, 10. september 2013

GHD Gorjanci 2013

Video GHD Gorjanci malo zamuja, tako da bom najprej napisal nekaj besed o sami dirki. Treningi in vse tri tekmovalne vožnje so potekale gladko in z malo prekinitvami. Tudi nesreč k sreči ni bilo veliko. Še najbolj sta jo skupila predvozilo Renault Clio (Lema Racing) in Zastava Yugo (prevračanje), voznika pa sta vozili zapustila nepoškodovana. Na štart dirke je bilo prijavljenih 59 voznikov in voznic iz šestih držav. Za skupno zmago sta se borila zmagovalec Federico Liber (Gloria Formula C8F) in Vaclav Janik (Lola B02/50), Marietto Nalon (Leyton House Formula) pa je za njima zaostajal že krepkih 13 sekund. V razredu FIA gorsko prvenstvo Historic vozil - HHC je slavil Josef Michl (Porsche 911SC) pred Jirijem Kubiček (Škoda 130RS). Tretje mesto pa je osvojil Harald Moessler z atraktivnim vozilom Steyer Puch Berg Spyder. V kategoriji Odprto državno prvenstvo Republike Slovenije v GHD - skupna razvrstitev je slavil Rado Raspet (MItsubishi Lancer EVO), odlično drugo mesto je dosegel Matej Grudnik (Renault Twingo R2), tretji pa je bil Alojz Udovč (Renault Clio R3). V diviziji 1 državnega prvenstva pa je vso konkurenco prehitel Andrej Prelc (Suzuki Swift GTI), drugi in tretji pa sta bila Gregor Jurak (Suzuki Swift GTI) in Marko Grossi (Citroen AX). Yugo pokal pa je z odličnimi vožnjami osvojil Jure Kovač, sledila pa sta mu Matej Konestabo in Aleš Žakelj. Preden bo objavljen kompleten video iz GHD Gorjanci, pa si lahko ogledate letošnji posnetek vožnje zmagovalca v Yugo pokalu Jureta Kovača. Delno tudi onboard posnetek njegove vožnje.